بستن پنجره

نكاتی برای خرید ویدئو پروژكتور

رزولوشن : رزولوشن به عبارت ساده،به تعداد پیکسل‌هایی گفته می‌شود که ویدئو پروژکتور برای خلق تصویر استفاده می‌کند.پیکسل‌های بیشتری که استفاده می‌شوند،به معنی رزولوشن بالاتر است.

رزولوشن معمولا با دو روش بیان می‌شود،مثل 1024 در 768 که اولین شماره، تعداد پیکسل‌های افقی تصویر و دومین عدد، نشان‌دهنده تعداد پیکسل‌های عمودی تصویر است.رزولوشن به روش دیگری هم بیان می‌شود، مثلا 1024در 768 به نام XGA بیان می‌شود.

این روش نامگذاری ابتدا برای مانیتورهای کامپیوتر استفاده می‌شد، اما در بین ویدئو پروژکتور‌ها هم گسترش یافته است.اگرچه دلیل خوبی برای استفاده از این روش است، اینکه به‌خاطر سپاری این نام‌ها آسان تر از حفظ کردن اعداد است. رزولوشن‌های معمول را در این مقاله بحث خواهیم کرد. هنگام صحبت از رزولوشن‌های ویدئو پروژکتور، معمولا رزولوشن اصلی (native ) بیان می‌شود.

اگر رزولوشن اصلی یک ویدئو پروژکتور 1024 در 768 پیکسل باشد، به این معنی است که مقدارهای واقعی پیکسل‌های فیزیکی در صفحه 1024 پیکسل افقی و 768 پیکسل عمودی است.

شدت روشنایی: ویدئو پروژکتورها در طیف وسیعی از نظر میزان خروجی نورهستند که با واحد ANSI lumens (انسی لومنس) یا به‌طور خلاصه‌تر با lumens (لومنس) بیان می‌شود. ویدئو پروژکتور روشن‌تر، دارای انسی لومنس بالاتری است و معمولا گران‌تر .

بر خلاف تصور عام، همیشه روشن‌تر بهتر نیست و هیچ راهی برای دانستن بهترین خروجی لومنس نیست. اگرچه فاکتور‌های مشخص هست تا مطمئن شوید ویدئو پروژکتورتان برای نوع کارتان خیلی تاریک یا روشن نباشد.

انسی لومنس:در بازارهای امروزی، ویدئو‌پروژکتورها می‌توانند با خروجی انسی‌لومنس به شکل زیر دسته‌بندی ‌شوند: کمتر از 1000 لومنس – کمترین میزان خروجی نور که ویدئو پروژکتورها می‌دهند که ویدئو پروژکتورهای در این رده، جزو ارزان‌ترین ویدئو پروژکتورها هم هستند. برای نمایش ویدئوهای آموزشی و عکس‌ها در اتاق‌های کم نور، ویدئو پروژکتورهایی که در این رده‌اند، برای این نیازها می‌توانند مناسب باشند.

به یاد داشته باشید که خروجی روشنایی کم، به این معنی است که می‌خواهید تصویر را در اتاق تاریک یا خیلی کم نور ارائه کنید. 1000 تا 2000 لومنس – این طیف لومنس، تعادلی بین عملکرد و قیمت است. این دستگاه‌ها برای اتاق کنفرانس‌های تجاری معمولی و استفاده در کلاس مناسبند. برای بهترین تصویر، ارایه‌ها باید در نور کم انجام شوند.یک اتاق کاملا تاریک معمولا ضروری نیست. 2000 تا 3000 لومنس – این نمایان‌دهنده رنج سطح بالای ویدئو پروژکتورهای قابل حمل و تقریبا قابل‌حمل است. ویدئو پروژکتورهای در این کلاس، مناسب برای اتاق کنفرانس‌های بزرگ و کلاس‌های درس بزرگ هستند. اینها انعطاف پذیری بیشتری با نور محدود شده محیطی دارند، چون تصویر به اندازه کافی روشن است، میزان قابل قبولی از نور اتاق بدون آنکه تصویر خراب شود، قابل تحمل است.

 

اخبار مرتبط

نحوه ی اتصال آیفون و آیپد به ویدیو پروژکتور
شاید خیلی ها براشان این سوال پیش امده باشد که آیا امکان اتصال آیفون یا آیپد به ویدیو پروژکتور وجود دارد یا خیر؟ جواب مثبت است ، برای اینکار دو روش وجود دارد. ویدیو پروژکتور شما باید قابلیت پشتیبانی از پورت HDMI را دارا باشد. اتصال با وای فای دانگل امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد. میتوانید بازی ها و ویدیو های موجود در آیفون یا آیپد خود را مستقیم در تلویزیون ببینید و لذت ببرید.
مادیران نماینده برتر شارپ در خاورمیانه شد
همایش سال 2011 نمایندگان افریقا و خاورمیانه شارپ با عنوان Sharp Solution Summit در حالی به كار خود پایان داد كه طی مراسم ویژه ای از سوی Yamaguchi،مدیر عامل دفتر مركزی منطقه ای شارپ،تقدیرنامه برترین نماینده به مادیران اهدا شد.
ورود پروژكتور 3D Full-HD شارپ به بازار جهانی
شارپ برای نخستین بار پروژكتور 3D Full-HD خودرا در سطح جهانی به بازار ارایه كرده است.
اپتما برنده جایزه Editors choice
مجله Windows Middle East،دستگاه دیتا پروژكتور اپتما مدل ES526 را برنده جایزه Editors choice اعلام كرد.
پروژكتور DLP مدل HD67N محصولی متفاوت از اپتما
شركت اپتما،دستگاه خانگی مدل HD67N را كه قابلیت NVIDIA و پخش تصاویر سه بعدی را دارد به بازار عرضه كرده است.
معرفی جدیدترین كالاهای شارپ در IFA 2010 برلین
جدید ترین كالاهای شارپ نظیر تلویزیون‌های 3D سری AQUOS Quattron در نمایشگاه IFA‌ 2010 برلین معرفی شدند.
نگرش زیست محیطی شارپ در تولید محصولات خود
شارپ با معرفی مفهوم جدید شاخص بازگشت به طبیعت در تولید محصولات، نگرش زیست محیطی جدیدی را در دستور كار خود قرار داده است.
دریافت جایزه ENERGY STAR از سوی شارپ
شركت شارپ در سال میلادی جاری موفق به كسب جایزه ENERGY STAR شد.
مادیران درخشان ترین ستاره فناوری اطلاعات ایران
مادیران با كسب 3 تندیس زرین و 4 تندیس كالای برتر در حوزه فناوری اطلاعات و ماشین های اداری ایران بیشترین جوایز نخستین جشنواره ستاره‌های فناوری ایران را به خود اختصاص داد.
دیتاپروژكتور اپتماEX525ST‌‌ با قابلیت نمایش‌ازكمترین‌فاصله
دیتا پروژكتور EX525ST OPTOMA می‌تواند با تكنولوژی جدیدی كه در آن به كار رفته است،تصاویر بزرگ را از فاصله كوتاه 73 سانتی‌متری نمایش دهد
دیتا‌ پروژكتور اپتما و شارپ با منوی عملكرد فارسی
با توجه به اینكه تا كنون سه مدل از دیتا ویدیو پروژكتورهای شارپ فارسی سازی شده اند،از ابتدای مهر ماه سال جاری تمام مدل های پروژكتور اپتما نیز با منوی عملكرد فارسی به بازار عرضه می شوند.