بستن پنجره

افتتاح بزرگترین مزرعه انرژی‌خورشیدی توسط شارپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شارپ ورلد، مركز بین‌المللی زراعت ممفیس در ایالت تنسی امریكا، در حقیقت نخستین مزرعه خورشیدی است كه با نصب 4 هزار و160 نمونه سلول خورشیدی انرژی معادل یك مگاوات تولید كرده است.


این مزرعه با پنج هكتار وسعت، توان تولید یك میلیون و600 هزار كیلووات ساعت انرژی در سال را خواهد داشت كه تامین‌كننده مصرف متوسط 150 خانه در سال خواهد بود.


نمونه سلول خورشیدی شركت شارپ كه ND-240QCJ نام دارد و بسیار بیشتر از نمونه های فعلی نور جذب می‌كند، قابلیت تولید 240 وات را داشته است كه این میزان، بهره‌وری در واحد سطح این مزرعه را بسیار بالا می‌برد.


از سوی دیگر شارپ به تازگی اعلام كرد كه قرارداد تاسیس پنج نیروگاه خورشیدی با ظرفیت تولید كلی 4/14 مگاوات را با شركت انرژی‌های سبز Enel EGP امضا كرده است. این نیروگاه‌ها كه از سلول‌های خورشیدی با فیلم نازك Thin Film استفاده می كنند، علاوه بر كاربرد منبع پاك و بادوام، از بازده تولید انرژی بالایی برخوردارند.


ظرفیت تولید انرژی با استفاده از این سلول‌های خورشیدی كه تولیدشان از سال2011 شروع شده است، در پنج شهر ایتالیا به رقم 5/19میلیون كیلووات ساعت در سال خواهد رسیدكه این میزان، انرژی متوسط مصرفی لازم برای 7 هزار و 200 خانه را تامین خواهد كرد و تولید سالانه 10 هزار تن دی‌اكسید كربن حاصل از گازهای گلخانه‌ای را كاهش خواهد داد.


اتحادیه اروپا چندی پیش طی یك تحقیق گسترده اعلام كرد كه تا سال 2050 بیش از 50 درصد انرژی لازم برای شهروندان این قاره از انرژی‌های تجدید پذیر تامین خواهد شد ولذا احداث نیروگاه‌های خورشیدی در مناطق مختلف، به ویژه در مناطقی از اروپا كه طول مدت روز و در نتیجه دریافت اشعه خورشید بالاست، الزامی خواهد بود.

اكنون مادیران به عنوان شریك قابل اطمینان شارپ، پانل‌های خورشیدی شارپ را در ایران با گارانتی و خدمات پس از فروش به بازار ارایه می‌كند.

 

اخبار مرتبط

مزیت استفاده از پانل‌های خورشیدی شارپ
با توجه به اینكه اكنون شارپ به عنوان سلطان صنعت برق خورشیدی با سیستمی كارآمد و مقرون به صرفه در دنیا شهرت دارد،پانل‌های خورشیدی شارپ با 25 سال گارانتی می‌توانند برای كاربران،ضریب اطمینان بالایی حاصل كنند.
تولید تجهیزات استفاده از انرژی خورشیدی در كشور
خبرگزاری فارس: قائم‌مقام مدیر عامل مركز ماشینهای اداری ایران با بیان اینكه به زودی انرژی خورشیدی در ایران مخاطب عام پیدا خواهد كرد، گفت: هم‌ اكنون كالاهای جدیدی را در بخش استفاده از انرژی خورشیدی وارد كرده‌ایم كه پیش‌بینی می‌كنم از سال آینده بتوانیم تولید ملزومات استفاده از انرژی خورشیدی را در داخل كشور آغاز كنیم.
مادیران نماینده برتر شارپ در خاورمیانه شد
همایش سال 2011 نمایندگان افریقا و خاورمیانه شارپ با عنوان Sharp Solution Summit در حالی به كار خود پایان داد كه طی مراسم ویژه ای از سوی Yamaguchi،مدیر عامل دفتر مركزی منطقه ای شارپ،تقدیرنامه برترین نماینده به مادیران اهدا شد.
توسعه فعالیت‌های شارپ در ساخت تجهیزات خورشیدی
شركت شارپ ، موسسه Eco Environments را به فهرست تامین كنندگان تجهیزات خورشیدی خود اضافه كرده است.
سمینار آشنایی با سیستم‌های فتو ولتاییك در ایلام
سمینار تخصصی آشنایی با سیستم‌های برق خورشیدی یا فتو ولتاییك و كاربردهای آن،از سوی بخش انرژی های نو گروه مادیران در ایلام برگزار شد.
برگزاری نخستین سمینار آشنایی با برق خورشیدی
نخستین سمینار تخصصی آشنایی با كاربرد سیستم‌های برق خورشیدی یا فتوولتاییك در صنعت نفت و گاز،با حضور مدیران و كارشناسان ارشد این صنعت از سوی بخش انرژی های نو گروه مادیران در كارخانه الكترونیك صنایع ماشین‌های اداری ایران برگزار شد.
دریافت جایزه ENERGY STAR از سوی شارپ
شركت شارپ در سال میلادی جاری موفق به كسب جایزه ENERGY STAR شد.
نگرش زیست محیطی شارپ در تولید محصولات خود
شارپ با معرفی مفهوم جدید شاخص بازگشت به طبیعت در تولید محصولات، نگرش زیست محیطی جدیدی را در دستور كار خود قرار داده است.
مادیران درخشان ترین ستاره فناوری اطلاعات ایران
مادیران با كسب 3 تندیس زرین و 4 تندیس كالای برتر در حوزه فناوری اطلاعات و ماشین های اداری ایران بیشترین جوایز نخستین جشنواره ستاره‌های فناوری ایران را به خود اختصاص داد.
حضور موفق مادیران در نمایشگاه انرژی های تجدید پذیر
اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران به همراه دبیر خانه نخستین نمایشگاه و همایش بین المللی انرژی‌های تجدید پذیر به منظور نمایش پانل های خورشیدی شارپ و حضوری موفق،با اهدای لوح یاد بود،از شركت مادیران تقدیر و تشكر به عمل آورد.
پانل های خورشیدی شارپ در فضا
ژاپن قصد دارد یك سیستم انرژی خورشیدی فضایی شامل مجموعه‌هایی از دیش‌های فتوولتائیك به وسعت چندین كیلومتر مربع در مداری خارج از اتمسفر زمین بسازد كه در این ایستگاه، از پانل های خورشیدی شارپ نیز استفاده خواهد شد.
استقبال ‌از پانل‌های ‌خورشیدی ‌شارپ در نمایشگاه نوآوری انرژی
نخستین نمایشگاه بین المللی نوآوری در انرژی كه با حضور مادیران از 24 تا 27 تیر ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد،فرصتی مناسب برای آشنایی سیاستگذاران،پژوهشگران و محققان با انرژی های نوین و پانل های خورشیدی شارپ بود.