× جستجو در مادیران ...

بستن پنجره

25 میلیون تومان جایزه مادیران برای معرفی متقلبان كارتریج تونر

به گزارش روابط عمومی شركت مادیران، مصرف كنندگان فتوكپی‌های شارپ باید بدانند كه استفاده از كارتریج‌های تونر تقلبی به لحاظ كیفی، باعث تونر ریزی بداخل، آسیب جدی به درام فتوكپی، خش خوردگی آن و خرابی دستگاه می‌شود كه در نهایت، تعمیر دستگاه و تعویض درام داخل آن توسط سرویس كار مجرب ایجاد هزینه برای مصرف كننده را در پی دارد.

علاوه بر این، به علت كمبود مقدار تونر داخل كارتریج‌های تقلبی، فقط تعداد محدودی كپی می توان گرفت كه این امر نیز موجب خسارت به مصرف كننده می‌شود. مورد مهم و قابل توجه دیگر این است كه استفاده از تونرهای تقلبی منجر به ابطال گارانتی دستگاه می‌شود و در نتیجه مصرف كننده خود مجبور است هزینه های خسارت دستگاه را بپردازد.

مصرف كنندگان باید آگاه باشند كه شبیه سازی كارتریج تونر های تقلبی از لحاظ ظاهری، بقدری ماهرانه انجام گرفته است كه در بسیاری از موارد علی‌رغم اطلاع رسانی گسترده این شركت، فروشنده از بی اطلاعی خریدار سوء استفاده می كند و به راحتی كارتریج‌های تقلبی را به جای كارتریج اصل و نزدیك به قیمت اصل می فروشد. اما پس از باز كردن درب كارتن، با دقت بیشتر و فنی تر مشاهده می‌شود كه كارتریج تقلبی به طور معمول داخل سلفون پیچیده شده است، ولی تونر كارتریج اصل شارپ داخل پلاستیك معمولی قرار دارد. ضمن آنكه جنس كارتن یا لوگو با تفاوت بسیار جزئی، كارتریج اصل شارپ را از تقلبی آن متمایز می سازد.

بر اساس این گزارش، شركت ماشینهای اداری ایران به عنوان تنها نماینده ماشینهای اداری شارپ در ایران، سالهاست به نمایندگان فروش مادیران در سراسر ایران درباره عواقب استفاده از تونر های فتوكپی غیر فابریك و شبیه سازی شده با اصل كه به همراه "آی سی" (IC) كپی شده و تقلبی در بازار بفروش می رسد، هشدار های گسترده ای داده است.

این شركت با معرفی نام‌های تجاری متفرقه موجود در بازار به نمایندگان رسمی خود، همواره درباره خسارت‌های ناشی از كیفیت پایین تونر های تقلبی و تهدید خطر جدی برای سیستم دستگاه های فتوكپی، اطلاع رسانی كرده است تا اعتبار نام تجاری شارپ خدشه دار نشود و از فروش این گونه مواد مصرفی خودداری به عمل آید.

همچنین،‌ سالهاست كه درباره جلوگیری از ورود و توزیع كارتریج های تقلبی، مكاتبه‌های متعددی با ارگانهای مختلف نظیر گمرك كشور، سازمان حمایت از حقوق مصرف كنندگان و تولید كنندگان و اداره مبارزه با قاچاق كالای وزارت بازرگانی انجام گرفته است. علاوه بر این، پیوسته به اتحادیه فناوران رایانه تهران درباره مبارزه با قاچاق كارتریج‌های تقلبی اطلاع رسانی شده است. به طوریكه تعدادی از توزیع كنندگان و فروشندگان كیت های تونر كارتریج تقلبی شناسایی و به اتحادیه معرفی شدند تا در مورد این موضوع اقدام لازم صورت پذیرد.

با توجه به اینكه اتحادیه فناوران رایانه تهران، همواره هشدارهای لازم را به اعضای خود اعلام می‌دارد، انتظار می رود تا اقدام عملی موثرتری برای مبارزه با توزیع تونر های تقلبی انجام شود.

شركت ماشینهای اداری ایران(مادیران) با نظر به رسالت مهم خود مبنی بر حمایت از حقوق مصرف كننده و وظیفه آن به منظور حفظ نام و شهرت تجاری شارپ، از تمام ارگانها، سازمانها و مراكز اداری خواهشمند است با نخریدن كالای تقلبی و اطلاع رسانی به موقع، همكاری لازم را با این شركت داشته باشند تا از فروش كالاهای غیر استاندارد جلوگیری شود.

در پایان به اطلاع می‌رساند، برای هر گونه كسب آگاهی مستند و اخبار واقعی که منجر به کشف انبار و دستگیری عاملان اصلی واردات و توزیع تونرهای تقلبی شارپ شود، مبلغ 250 میلیون ریال جایزه در نظر گرفته شده است. افراد می توانند با اطمینان از اینكه نام اطلاع‌دهنده و منبع خبر به طور كامل محفوظ و محرمانه باقی خواهد ماند، یافته‌ها و گزارش‌های خود را در تماس با شماره 82262630 – 021، به كارشناسان شركت اعلام كنند.

 

اخبار مرتبط

مادیران نماینده برتر شارپ در خاورمیانه شد
همایش سال 2011 نمایندگان افریقا و خاورمیانه شارپ با عنوان Sharp Solution Summit در حالی به كار خود پایان داد كه طی مراسم ویژه ای از سوی Yamaguchi،مدیر عامل دفتر مركزی منطقه ای شارپ،تقدیرنامه برترین نماینده به مادیران اهدا شد.
معرفی جدیدترین كالاهای شارپ در IFA 2010 برلین
جدید ترین كالاهای شارپ نظیر تلویزیون‌های 3D سری AQUOS Quattron در نمایشگاه IFA‌ 2010 برلین معرفی شدند.
نگرش زیست محیطی شارپ در تولید محصولات خود
شارپ با معرفی مفهوم جدید شاخص بازگشت به طبیعت در تولید محصولات، نگرش زیست محیطی جدیدی را در دستور كار خود قرار داده است.
دریافت جایزه ENERGY STAR از سوی شارپ
شركت شارپ در سال میلادی جاری موفق به كسب جایزه ENERGY STAR شد.
مادیران درخشان ترین ستاره فناوری اطلاعات ایران
مادیران با كسب 3 تندیس زرین و 4 تندیس كالای برتر در حوزه فناوری اطلاعات و ماشین های اداری ایران بیشترین جوایز نخستین جشنواره ستاره‌های فناوری ایران را به خود اختصاص داد.
شارپ موفق به دریافت جوایز منتخب BERTLsm شد
6 مــدل از دستگاه های چــندكــاره شــارپ موفق به دریافت جــایــزه BERTLsm ســال 2009 از موســـــسه Business Equipment Research & Test Laboratories SM یا BERTLsm شدند.
شارپ موفق به كسب جایزه 2009 موسسه BLI شد
طی سه سال گذشته این دومین بار است كه شركت شارپ موفق به دریافت جایزه Line of the Year شده است.
ورود فتوكپی‌شارپ با منوی عملكرد فارسی به بازار ایران
برای نخستین بار،دو مدل از دستگاه های فتوكپی‌ شارپ با منوی عملكرد فارسی و نمایشگر 1/8 اینچی لمسی LCD،توسط مادیران وارد بازار شد.