بستن پنجره

مادیران در صف نخست حمایت از توسعه و عدالت آموزشی

این مراسم در دو بخش مجزا ولی مرتبط برگزار شد: بخشی مربوط به غرفه‌های نمایشگاهی با دغدغه عدالت و توسعه آموزشی و بخشی مربوط به بیان مشکل و ارائه راهکار در قالب سخنرانی و جلسات پرسش و پاسخ. در این میان شرکت مادیران، علاوه بر معرفی IPTV و آخرین دستاوردهای خود در حوزه ICT؛ با برپایی کلاسی هوشمند، تأثیر به‌کارگیری فناوری نوین بر توسعه و بهبود کیفیت آموزشی را در عمل به نمایش گذاشت.
محورهای کلیدی گردهمایی که در هشت پنل و با حضور چهره‌های سیاسی، آموزشی، هنری، نخبگان حوزه ICT و نهادهای مردمی برگزار شد؛ هریک به نحوی سعی در حل معضل فقر و بی‌عدالتی آموزشی داشتند. در میان راهکارهای حمایتی ارائه‌شده توسط بسیاری از خیراندیشان، نوآوری‌های حوزه ICT روح تازه‌ای به گفتگوها می‌داد. همگام شدن با فناوری‌های روز دنیای ارتباطات و اطلاعات، همان راهکار طلایی است که می‌تواند گامی بزرگ در مسیر توزیع عادلانه محتوا آموزشی در سراسر کشور بردارد.
در میان ایده‌های مطرح‌شده در حوزه ICT، برپایی یک "مدرسه هوشمند" ارمغانی بود از مادیران به‌عنوان شرکتی دارای مسئولیت‌پذیری اجتماعی. آموزش با تکیه بر فناوری‌های نو، نه‌تنها خلاقیت و مشارکت دانش آموزان را در امر یادگیری ارتقا می‌دهد، بلکه می‌تواند بستری فراهم آورد تا دانش‌آموزان از اقصی نقاط ایران به محتوا آموزشی کارآمد، به‌روز و یکسان دسترسی داشته باشند و این به معنای عدالت است.