بستن پنجره

IPTV ایکس ویژن، رسانه‌ای تعاملی

IPTV راهکار نوینی است که تلویزیون‌های قدیمی را به تلویزیونی هوشمند تبدیل می‌کند. این محصول از برند ایکس ویژن حاصل دو سال تلاش یک تیم فنی-مهندسی ایرانی بر روی سخت‌افزار و نرم‌افزاری است که در کارخانه مادیران تولید و عرضه می‌شود.
مهندس فتحی مدیر پروژه IPTV، این محصول را رسانه‌ای تعاملی خواندند که به کمک آن کاربر، محتوای موردنظر خود را دریافت می‌کند. نمونه‌های موجود از این محصول طی نشست چهارشنبه در اختیار حاضرین قرار گرفت و کارکرد آن به‌طور زنده به نمایش گذاشته شد. این دستگاه قابلیت اتصال به وای‌فای را داشته، بدنه آن باکسی ساده است و خروجی HDMI، درگاه کارت SD، LAN، WiFi و سه پورت USB بر روی آن تعبیه ‌شده. باکس هوشمند ایکس ویژن مجهز به سیستم‌عامل محبوب اندروید بوده، قابلیت به‌روزرسانی دارد و رابط کاربری آن با قراردهی سرویس‌های مختص به این محصول، ویرایش شده است. اپ‌استور این محصول متعلق به شرکت بوده و طیف وسیعی از برنامه‌ها و بازی‌ها را ارائه می‌کند. علاوه بر دانلود از اپ‌استور، بازی و نرم‌افزار را می‌توان از طریق USB و یا SD Card نصب و اجرا نمود. نرم‌افزار به‌طور کامل دوزبانه است به‌این‌ترتیب که با تغییر زبان دستگاه در بخش تنظیمات، نه‌تنها منو، بلکه محتویات برنامه‌ها نیز به زبانی دیگر تغییر پیدا می‌کند.
در معرفی سرویس‌های مختلف، بخش فیلم‌های درخواستی، بسیار موردتوجه قرار گرفت و به‌تفصیل شرح داده شد. با استفاده از این بخش به دنیایی از انواع فیلم، سریال، کارتن، برنامه‌های آموزشی، ورزشی، مستند، سرگرمی، موسیقی و... دسترسی پیدا می‌کنید. این محتوا مدام به‌روز شده و به آن افزوده می‌شود. در حال حاضر 1600 فیلم داخلی و خارجی با مجوز VOD وزارت ارشاد توسط موسسه رسانه‌های تصویری در اختیار شرکت قرارگرفته است. بسیاری از این فیلم‌ها دارای زیرنویس و یا دوبله‌های مختلف بوده که امکان انتخاب وجود دارد.
مهندس کمالی فرد، مدیر فروش IPTV در رابطه با همکاری با ویدئو سازها توضیح دادند که این محصول بستری است که هر ارگان با توجه به نیازهای خود می‌تواند آن را به کار گیرد. قابلیت نصب و اجرای هر محتوایی بر روی این پلتفرم وجود دارد. مهندس فتحی در تکمیل این صحبت اضافه کردند که مادیران با هر تأمین‌کننده محتوایی آمادگی همکاری دارد.
مهندس ریاضی، مسئول فنی بخش تحقیق و توسعه مادیران در ادامه اشاره‌ای به گارانتی این محصول داشتند. به گفته ایشان، تیم طراحی و ساخت، آن‌قدر به کیفیت این دستگاه اطمینان دارد که تا یک سال امکان تعویض برای آن در نظر گرفته است.

رونمایی از گیم‌ پد ایکس ویژن
مهندس ریاضی در بخشی جداگانه به معرفی اپلیکیشن گیم IPTV پرداخت که در اینجا "سرزمین بازی" نام‌گرفته است. بازی‌های آرشیوشده در این برنامه، بر اساس ابزار بازی (ماوس و گیم پد)، ژانر بازی و... دسته‌بندی‌شده‌اند. تعداد 700 بازی در هفت گروه مختلف، بهینه‌سازی شده برای نمایشگر تلویزیون، با کیفیت HD در اینجا قرارگرفته که مدام بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. علاوه بر این، قابلیت نصب بازی از طریق اتصال حافظه نیز وجود دارد. در ادامه معرفی این نرم‌افزار، مهندس کمالی از گیم پد ایکس ویژن رونمایی کرد که در روزهای آتی از طریق فروشگاه‌های آنلاین وارد بازار می‌شود. این محصول از طریق وای‌فای به دستگاه متصل می‌گردد.

ورود به بازار
به گفته مهندس فتحی، در آینده‌ای نزدیک IPTV وارد بازار شده و از طریق سایت‌های فروش قابل خریداری است.

بازتاب رونمایی از IPTV در رسانه‌ها
رونمایی از IPTV، بازتاب گسترده‌ای در سایت‌های خبری و روزنامه‌ها داشت. روزنامه دنیای اقتصاد، روزنامه فن‌آوران و روزنامه آسیا، این رونمایی را در سر تیتر خبرهای خود قرار داده، وب‌سایت زومیت در بخشی ویژه این نشست را گزارش کرده و تک‌تاکس نیز با انتشار ویدئوهای این گردهمایی، به معرفی این محصول جدید از مادیران پرداخته است.