بستن پنجره

دکمه‌ها و ستاره‌ها

مادیران سررسید و هدایای نوروزی سفارش نمی‌دهد! این رسم هرساله سازمان است، که هزینه گزاف این عرض‌اندام تبلیغاتی را به شکرانه سالی که گذشت و به نیکوداشت سالی که پیش رو است، صرف امور خیر کند. امسال اما قدم در راهی نو گذاشته و تمام خیراندیشان و خیرخواهان این سرزمین را با خود همراه کرده است.
"دکمه‌ها و ستاره‌ها" عنوان طرحی است که با هدف کمک به نیازمندان و حفاظت از منابع طبیعی کشور شکل‌گرفته است. سالانه هفت میلیون درخت تنومند به‌منظور تولید کاغذ قطع می‌شوند. رقمی که می‌توانست خیلی کمتر از این باشد، اگر کاغذ را برای موارد غیرضروری هدر نمی‌دادیم. کاغذبازی‌های اداری، فیش‌ها، رسیدها، قبض‌ها و نامه‌هایی که روانه سطل زباله می‌شوند، پوستر، بروشور و تراکت‌هایی که کف خیابان‌ها لگدمال می‌کنیم و سررسیدهای تبلیغاتی که گوشه‌ای از منزل یا دفتر کار ما خاک می‌خورند، روزی سایه سبزی بوده‌اند بر این سرزمین خشک.
حامیان "دکمه‌ها و ستاره‌ها" هم‌پیمان شده‌اند که با تجدیدنظر در شیوه استفاده از کاغذ، قدمی در راه حفاظت از منابع طبیعی ایران عزیزمان بردارند. به‌این‌ترتیب که نوروز امسال را به‌جای استفاده از سررسید، با کارت‌های تبریک دکمه‌ها و ستاره‌ها به دیگران شادباش میگویند. تمام درآمد حاصل از فروش این کارت‌ها که مزین به آثار هنرمندان معاصر کشورمان است، به پنج نهاد خیریه مردمی اختصاص پیدا می‌کند.
بر روی هر بسته کارت تبریک، دکمه‌ای قرار داده‌شده است. شرکت‌کنندگان در این طرح، تصاویر خود را همراه با "دکمه جان" و با هشتگ #دکمه_جان در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارند تا همه از این طرح آگاه شده و همراه شوند.
این طرح که به ابتکار مادیران و با همراهی شبکه آفتاب و دنیای پردازش مبنا آغازشده است، تا این لحظه مورد حمایت افراد و سازمان‌های بسیاری قرارگرفته، ازجمله آونگ، آیتی بازار، PKP، زومیت، آپارات، دیجیاتو، چلچراغ، دیرین دیرین، TSTARS،‌ ICTAGE، زیما نیوز، شرکت نگاه افزار، آشیانه تبلیغ و ... .
نوروز به کام همه شیرین نیست! امید است با همراهی هم بتوانیم نوروز امسال مرهمی به درد دردمندان باشیم و سفره هفت سینی پهن کنیم به بزرگی خانواده ایران‌زمین.