× جستجو در مادیران ...

بستن پنجره

انتشار افسانه چشم‌هایت با حمایت مادیران

«افسانه چشم‌هایت»نخستین آلبوم مشترک این دو هنرمند سرشناس است که مادیران با شعار «این شنیدن دیدنی است »به استقبال انتشار آن رفته است. قرار است این آلبوم در روز 19 آبان ماه جاری در یک مراسم ویژه رونمایی شود.
مهیار علیزاده آهنگسازی این آلبوم را به عهده داشته است. او درباره این آلبوم توضیح می‌دهد: اشعاری برای این آلبوم انتخاب شده که حضور دو خواننده را توجیه کند. همایون شجریان و علیرضا قربانی در این آلبوم نقش‌های متفاوتی دارند که در نیمی از آن مشغول گفت و گو با یکدیگرند.
فضای اکثر قطعات ساخته شده از آلبوم «افسانه چشم‌هایت»، ارکسترال است. به گفته او در یکی از قطعات از سازهای ایرانی هم استفاده شده‌است. این گزارش حاکی از آن است که : نوازندگان این آلبوم ترکیبی از نوازندگان ایرانی و اروپایی هستند که ارکستر فیلارمونیک متروپلیتن پراگ بخش اعظم آن را نواخته است. البته هرچند این آلبوم در شهر پراگ ضبط شده اما در بعضی قطعات نوازندگان ایرانی سازهای کلاسیک نیز به هنرنمایی پرداخته‌اند. در این آلبوم برای نخستین بار شعر «درد مشترک»سروده احمد شاملو، در کنار اشعاری از شاعران برجسته معاصر ایران نظیر، هوشنگ ابتهاج (سایه)، سیمین بهبهانی، شفیعی کدکنی، مهدی اخوان ثالث و علیرضا کلیایی هم‌خوانی شده است.