۲۲ تير ۱۴۰۲

مادیرا هلدینگ می‌شود/ رشد 107 درصدی سودسازی مادیران

رئیس هیات مدیره شرکت صنایع مادیران گفت: بیش از 90 درصد فرآیند تبدیل شدن مادیران به هلدینگ طی شده است و به زودی تبدیل به هلدینگ خواهیم شد؛ مادیران دارای 6 شرکت زیرمجموعه است که به طور مستقل اداره می‌شود.

مجمع عمومی سالانه شرکت صنایع مادیران (مادیرا) با حضور بیش از 78 درصد از سهامداران برگزار شد. در این مجمع، امیرمسعود امیری رئیس هیات مدیره شرکت صنایع مادیران اظهار کرد: علی رغم اینکه سال دشواری طی یکسال مالی اخیر پشت سر گذاشتیم، مادیران توانسته که عملکرد خوبی را به ثبت برساند؛ این در حالی بوده که مسائل اقتصادی و منابع مالی محدود، دسترسی دشوار به ارز از جمله چالش‌های این شرکت بوده است اما با این وجود رشد 36 درصد در فروش و همچنین رشد 107 درصدی سودسازی محقق شد.

آقای امیری در مجمع سال 1402

امیری بیان کرد: لوکوموتیو رشد و سودآوری مادیران، محصول تلویزیون شرکت صنایع الکترونیک بوده است اما بدون کمک سایر شرکت‌های مربوطه اهداف محقق نمی‌شد.

رئیس هیات مدیره شرکت صنایع مادیران مطرح کرد: با دستاوردهای خوبی که طی یکسال اخیر داشته‌ایم، نه تنها سود و فروش شرکت تامین خواهد شد بلکه سودآوری مادیران طی سال آینده را تضمین خواهد کرد.

وی با برشمردن دستاوردهای این شرکت در سال مالی طی سال 1401، گفت: یکی از دستاوردها تبدیل ساختار شرکت با بخش‌های مختلف به هلدینگ بوده است. بیش از 90 درصد فرآیند تبدیل شدن مادیران به هلدینگ طی شده است و به زودی تبدیل به هلدینگ خواهیم شد؛ مادیران دارای 6 شرکت زیرمجموعه است که به طور مستقل اداره می‌شود اما صد در صد مالکیت این زیرمجموعه‌ها متعلق به مادیران است و به زودی اساسنامه شرکت متناسب با این موضوعات تغییر خواهد کرد.

امیری افزود: تبدیل مادیران به هلدینگ موجب افزایش شفافیت عملکرد شرکت‌های زیرمجموعه خواهد شد؛ همچنین این امر به افزایش تمرکز شرکت‌ها منجر شده است؛ به واسطه افزایش تمرکز، رشد کارایی مجموعه و توسعه بازار نیز افزایش یافته است. گسترش هر یک از شرکت ها در تاسیس فروشگاه افزایش یافته است.

وی با اشاره به دومین دستاورد این شرکت، بیان کرد: خطوط تولید ماشین لباسشویی، ظرفشویی و کولرگازی از آبان ماه فعال بوده است اما خط تولید یخچال باتوجه به پیچیدگی دانش فنی تولید آن توسط ایتالیا و مشکلات مربوط به تحریم، دستگاه‌های تولیدی تکمیل نشده بود که در این خصوص مهندسان ایران با خلاقیت خود دستگاه‌ها را راه‌اندازی کردند اما امکان فعالیت با ظرفیت کامل وجود نداشت که خوشبختانه مهندسان ایتالیایی بازگشتند و در سه ماه گذشته تنظیمات تکمیلی را ارائه کردند.

رئیس هیات مدیره شرکت صنایع مادیران ادامه داد: مادیران دارای مدرن‌ترین و مجهزترین کارخانه تولید لوازم خانگی است و با فعالیت تمامی خطوط تولیدی، فروشمان طی سه ماه نخست سال جهش قابل توجهی داشته است. خط تولید لوازم خانگی مادیران پس از سه سال سرمایه‌گذاری، امسال به بهره‌برداری خوبی رسیده است و پیش‌بینی می‌شود فروش لوازم خانگی به راحتی رشد 50 الی 70 درصدی را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه سومین دستاورد مادیران صادرات به کشور عراق بوده است، گفت: خوشبختانه صادرات به عراق کاملا برقرار شده است و به مناطق اربیل، سلیمانیه و بغداد صادرات داریم. انتظار داریم در سال آینده صادرات تلوزیون، یخچال، لباس شویی و کولر گازی به عراق رشد پیدا کند. همچنین علاوه بر عراق به دنبال گسترش صادرات به دو کشور دیگر نیز هستیم.

امیری مطرح کرد: سال گذشته به عنوان محبوب‌ترین و باکیفیت‌ترین نشان ایرانی شناخته شدیم و توزیع محصولات بیش از تقاضا بود. عدم رفع تقاضای کامل به علت کمبود منابع مالی بود و اگر سرمایه لازم را در اختیار شرکت صنایع الکترونیک قرار می‌دادیم، به‌طور حتم فروش تلویزیون بیشتر و سودآوری افزایش می‌یافت؛ این دغدغه امسال برطرف شده است و سرمایه‌گذاری لازم را انجام داده‌ایم و پس از سه سال، برای نخستین بار سرمایه شرکت به تولید و فروش کالا باز می‌گردد.

وی با تشریح آخرین دستاورد مادیران در یکسال مالی اخیر، گفت: کارخانه پلاستیک مادیران به تولید لوازم خانگی کوچک ورود کرده است و نخستین خط تولیدمان، جاروبرقی‌های ایکس‌ویژن بود؛ بنا بر کیفیت بالای محصول، بازار از این تولید استقبال کرد و مشکلی بابت ورود به بازار نداشتیم. امیدواریم در سال آینده محصولات بیشتری به سبدمحصولات لوازم خانگی کوچکمان بیافزایم.

رئیس هیات مدیره شرکت صنایع مادیران تشریح کرد: باتوجه به چهار دستاوردی که داشتیم، به‌طور حتم در سال آینده فروش زیادی را در مادیران به دست خواهیم آورد و سرمایه‌گذاری‌های سال‌های پیشین به نتیجه رسیده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات تولید، گفت: مادیران همانند سایر شرکت‌های ایرانی در دسترسی به منابع مالی دچار چالش است اما حتی با فرض عدم جذب منابع، امکان رشد 50 درصدی سود وجود دارد و در صورت دسترسی به منابع، فروش و سودآوری بیش از مقدار مذکور خواهد بود. باید این نکته را مدنظر داشت که به‌عنوان شرکت بورسی دسترسی بیشتری به منابع داریم.

رئیس هیات مدیره شرکت صنایع مادیران در تشریح ابهامات موجود در وضعیت توافقات بین المللی کشور و تاثیرگذاری آن بر این شرکت، بیان کرد: مادیران همانند سال‌های گذشته برای عدم توافق و یا حصول برجام، برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده است. در امیری گفت: صورتی که توافقی به وجود نیاید، نشان و برندهای بین المللی به‌طور غیررسمی وارد کشور خواهد شد و به این واسطه سهم بازار بزرگتری در محصولات لوازم خانگی خواهیم داشت. همچنین با فرض برطرف شدن تحریم‌ها با نشان‌های بین‌المللی بزرگ زیادی مذاکره کرده‌ایم تا محصولات آنها را توزیع کنیم که این مسئله نیز به افزایش فروش شرکت منجر خواهد شد؛ در چنین شرایطی نقل و انتقال سرمایه از طریق ال سی بهبود می‌یابد و نقدینگی شرکت نیز بیشتر می‌شود. بنابراین در هر صورت (برجام و یا عدم توافق) شرکت مادیران با رشد فروش مواجه خواهد شد.


دیدگاه کاربران

captchatoken

نظرات

  1. مسعود رضایی 1 month پیش
    00

    ممنون بابت همه خدمات رسانی شما خیلی عالی و خوب بود