تصویب افزایش سرمایه ۶۵ درصدی و تغییر سال مالی مادیران

مجمع عمومی فوق العاده صنایع مادیران با حضور 78.94 درصد از سهامداران برای تصویب افزایش سرمایه و تغییر سال مالی این شرکت در محل هتل قلب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مادیران در این مجمع فوق العاده، افزایش سرمایه دو مرحله ای 920 میلیاردی و تغییر سال مالی به ۳۱ خرداد با رای سهامداران به تصویب رسید. علی کرمی مدیرعامل صنایع مادیران در ابتدای سخنرانی خود ضمن تبریک سالگرد تاسیس این شرکت و تجلیل از محمود و فرخ امیری به عنوان موسسین این مجموعه بزرگ صنعتی، یادآور شد: مادیران با بیش از 5 دهه فعالیت در حوزه صنعت صنایع الکترونیک و صنایع لوازم خانگی در رده بهترین‌های ایران قرار دارد. محصولات مادیران با دو برند ایکس‌ویژن و تی سی ال تولید می‌شود و ما نماینده انحصاری این برند بزرگ جهانی در ایران هستیم. تی سی ال سال گذشته جایگاه دوم تولید تلویزیون در دنیا را کسب کرد.

تغییر سال مالی آخرین گام هلدینگ شدن

علی کرمی با بیان اینکه ساختار مادیران در ۵۰ سال گذشته تغییراتی زیادی داشته است، افزود: در سال‌های اخیر وارد مسیر تبدیل صنایع مادیران به هلدینگ شده‌ایم و قصد داریم به عنوان یک شرکت سرمایه‌گذاری علاوه بر صنایع الکترونیک و صنایع لوازم خانگی در سایر حوزه‌ها نیز وارد شده و برای مردم عزیز ایران محصول تولید و عرضه نماییم. مذاکرات با سازمان بورس همچنان ادامه دارد و بخش عمده این فرآیند به اتمام رسیده است. امیدوارم در مجمع بعدی این خبر خوش را به سهامداران اعلام کنیم. با ثبت نهایی هلدینگ صنایع مادیران نزد سازمان بورس، تابلوی معاملاتی این شرکت تغییر می‌کند و نماد در کنار سایر شرکت‌های سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: بدین منظور در جلسه امروز مجمع فوق‌العاده سال مالی هلدینگ به ۳۱ خرداد تغییر یافت و بعد از برگزاری مجمع عادی سالیانه بــــرای سال مالی ۲۹ اسفـــند ۱۴۰۲ در تیرماه, مجمع دیگری برای دوره ۳ ماهه منتهی بــــه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ احتمالا در مهر یا شهریورماه سال آینده برگزار خواهد شد.  

افزایش سرمایه ۹۲۰ میلیاردی در دو مرحله‌‍

مدیرعامل صنایع مادیران از تصویب افزایش سرمایه ۶۵ درصدی در مجمع فوق العاده خبر داد و افزود: این افزایش سرمایه دو مرحله‌ای بوده که در مرحله اول از ۱۴۲۰ میلیارد تومان به ۱۸۸۰ میلیارد تومان از محل سود انباشته و در مرحله دوم به ۲۳۴۰ میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده نقدی انجام شد. با مجوز سازمان بورس مرحله دوم به هیئت مدیره تفویض شد تا به محض ثبت افزایش سرمایه مرحله اول در دستور کار قرار گیرد.

کرمی هدف از این افزایش سرمایه را  اصلاح ساختار مالی‌، جبران مخارج انجام شده بابت مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر و مشارکت در افزایش سرمایه پذیر برشمرد.

اقدامات برای عرضه اولیه صنایع الکترونیک در حال انجام است

مدیرعامل صنایع مادیران در ادامه گفت: همان طور که در مجمع عادی سالیانه به سهامداران قول دادیم، اقدامات برای ورود شرکت صنایع الکترونیک مادیران به فرابورس در حال انجام است و در دی ماه امسال با موافقت هئیت پذیرش فرابورس، این شرکت مجوز ورود به تابلوی اول را دریافت کرد. تلاش می‌کنیم هرچه سریعتر درج نماد و عرضه اولیه به نتیجه برسد. کلیه منابع حاصل از این عرضه با هدف تامین سرمایه در گردش و تکمیل طرح‌های توسعه‌ای به داخل خود شرکت تزریق خواهد شد.

کرمی تاکید کرد‌: با عرضه اولیه این زیرمجموعه، هلدینگ صنایع مادیران از این پس با NAV خود مورد بررسی تحلیلگران بازار سرمایه قرار میگیرد.

در پایان این مراسم مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره مادیران از نزدیک با سهامداران به گفتگو پرداختند.


دیدگاه کاربران

captchatoken

نظرات

  1. سیروس حافظی 1 month پیش
    00

    خوب است