شرکت صنایع مادیران به هلدینگ تبدیل شد

شرکت‌های زیرمجموعه مادیران عرضه اولیه می شوند

شرکت صنایع مادیران به هلدینگ تبدیل شد / شرکت‌های زیرمجموعه عرضه اولیه می شوند

صبح امروز سه‌شنبه ۱۹ تیرماه مجمع عمومی عادی سالیانه و مجمع فوق العاده شرکت صنایع مادیران با حضور 78.49 درصد سهامداران رسمیت یافت و تشکیل شد. در این جلسه پس از بررسی و تصویب صورت‌های مالی سال 1402صنایع مادیران، با رای سهامداران به ازای هر سهم ۹۰ ریال سود تقسیم شد. همچنین در مجمع فوق‌العاده با موافقت حاضران، نام شرکت از صنایع مادیران به هلدینگ صنایع مادیران تغییر یافت و اساسنامه جدید به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی مادیران مسعود امیری، رییس هیئت مدیره صنایع مادیران در مجمع عمومی  عادی سالیانه گفت: فروش ما در سال گذشته 51 درصد افزایش داشت و به 6.8 هزار میلیارد تومان رسید. سود خالص ما هم 701 میلیارد تومان بوده است. به سهامداران اطمینان خاطر می‌دهیم که رشد خوبی و سالمی در سالهای آینده خواهیم داشت.

امیری با اعلام این خبر که شرکت مادیران به هلدینگ تبدیل می‌شود، گفت: ما هلدینگ سرمایه گذاری نیستیم. هلدینگ صنعتی هستیم. در حال حاضر شش شرکت زیر مجموعه داریم که عبارتند از: شرکت صنایع الکترونیک، صنایع لوازم خانگی، صنایع پلاستیک، پشتیبانی فروش ، فروشگاه زنجیره‌ای و شرکت انرژی‌های سبز مادایران که این شرکت آخر جدیدترین شرکت مجموعه ما است.

رئیس هیئت مدیره صنایع مادیران افزود: مادیران بر دو اصل بنا شده است. یک، بستر صنعتی و اصل دوم هم افزایی است. ما بسترهای صنعتی ایجاد می‌کنیم که برای سالهای آتی رشد قابل توجهی داشته باشد. امروز صنایع لوازم خانگی مادیران سبد کامل یخچال، ماشین لباس‌شویی و کولر گازی را دارد. امسال ماشین ظرف شویی و خشک کن اضافه خواهد شد. این می‌شود یک بستر صنعتی در حال رشد. شرکت جدید انرژی‌های سبز مادیران جزو اولین شرکت‌هایی است که شارژر خودروهای برقی را تولید خواهد کرد. ما همه امکانات تولید آن را داریم. برای توزیع، نصب و خدمات پس از فروش شرکت پشتیبانی مادیران هم وجود دارد. برای بدنه این دستگاه‌ها از شرکت پلاستیک استفاده می‌کنیم. این یعنی همان اصل هم افزایی که باعث می‌شود که با سرعت بیشتر وارد صنعت‌های رو به رشد شویم.

امیری درباره عملکرد شرکت پشتیبانی گفت: این مجموعه با 800 نماینده و 2500 تکنسین مجاز فعال بود. در سال گذشته 877 هزار تماس تلفنی داشتیم که از این میزان 400 هزار نفر برای آموزش و نصب و تعمیرات بوده است. این شرکت 7 هزار کد قطعه خاص دارد و بیش از 1.5 میلیون قطعه را نگه داری میکند. شرکت‌های محدودی در ایران هستند که چنین شرایط مناسبی داشته باشد. ما رشد مستمر و قابل توجه بالاتر از نرخ تورم کشور را پیش بینی خواهیم کرد.

وی با اشاره به هلدینگ شدن شرکت صنایع مادیران، گفت که در آینده تک تک شرکت‌های زیر مجموعه هم به بورس عرضه خواهند شد. ورود این شرکت ها سرمایه قابل توجهی در اختیار ما قرار می دهد.

امیری درباره عملکرد شرکت الکترونیک افزود: سال گذشته 280 هزار نمایشگر تولید کردیم و خوشبختانه تقاضا برای محصولات ما بیش از عرضه بود. ما به صورت اوپن سل تولید می‌کنیم؛ بنابراین نیازمند دو شیفت کاری اوپن سل هستیم که پنل ها را برسانیم. این باعث می شود سرعت تولید کم شود اما کیفیت را بالا می برد. ما اولین تلویویزیون 100 اینچ QLED را تولید و به بازار عرضه کردیم. این محصول به خاطر ابعاد و حجمش تنها محصولی است که روی خط تولید قرار نمی‌گیرد. 4 چرخ دارد و باید با  جرثقیل جا به جا می شود. 4 نفر برای حمل و نصب این محصول نیاز است. امیدواریم شرکت الکترونیک مادیران امسال وارد بورس شود.

امیری با اشاره به تحولات هوش مصنوعی اظهار کرد: ما در آغاز انقلاب صنعتی هوش مصنوعی قرار گرفته‌ایم. چیزی شبیه به اینترنت در سی سال پیش. ما نمی‌توانیم به این تکنولوژی بی‌توجه باشیم. مدیران شرکت‌های زیرمجموعه مادیران در حالا آموزش دیدن هستند. همین امروز بخش عمده‌ای از محتوای دیجیتال بازاریابی مادیران به کمک هوش مصنوعی طراحی شد. یکی از اقدامات آتی ما دستیار هوش مصنوعی بخش پشتیبانی است. ما در سالهای اخیر داده های بسیار ارزشمندی دست پیدا کردیم که به کمک این دستیار می‌توانیم بازاریابی را متحول کنیم.

رئیس هیئت مدیره صنایع مادیران درباره مسئولیت اجتماعی گفت: هدف‌گذاری کردیم 3 درصد از کل کارکنان را نیروهای با محدودیت جسمی و اوتیسیم تشکیل دهند که تاکنون موفق به جذب 47 پرسنل قادر و کارا با محدودیت ویژه شده‌ایم. مثلا یکی از همکاران ما با اختلال اوتیسم یکی از فروشنده های بسیار موفق ما در فروشگاه زنجیره‌ای بوده است. ما باید در همه ساختارها امکاناتی مثل رمپ، سرویس های بهداشتی مناسب ویلچر در نظر می‌گرفتیم. از آقای دکتر موسوی که زحمت زیادی کشیدند تشکر می‌کنم.

وی درباره برنامه مادیران برای اتمام تحریم‌ها یا ادامه گفت: ما در نبود شرکت‌های بین المللی سهم بازار بیشتری را در همه صنایع خواهیم گرفت. اگر تحریم های تمام شود از ال سی یا اعتبار اسنادی استفاده خواهیم کرد. بسیاری دیگر از فرصت‌ها هم وجود خواهد داشت. ما ابر سیاه تحریم را میشناسیم و می‌دانیم که چگونه تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

مدیرعامل مادیران: رکورد فروش تلویزیون در سه سال اخیر را شکستیم / 37 درصد حاشیه سود ناخالص ثبت کرده‌ایم


علی کرمی، مدیر عامل شرکت صنایع مادیران در مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت اظهار کرد: ما حدود 1865 نیرو انسانی و 6 شرکت داریم. سه تا از این شرکت‌ها تولیدی و یکی خدماتی، یکی پشتیبانی است و آخرین شرکت خدماتی-درآمدی است. مادیران سه برند مشهور و استراتژیک دارد. مادیران، ایکس ویژن و تی سی ال. ما نماینده انحصاری تی سی ال در ایران هستیم. شرکتی که از سال 2023 مقام دوم را در دنیا دارد. مادیران 100 درصد سهام شرکت‌های زیر مجموعه را دارد. یعنی هیچ مجموعه دیگری سهام‌دار نیست و ما اختیار تام داریم.

مدیرعامل مادیران ادامه داد: در یک سال گذشته چارچوب‌های حاکمیت شرکتی را رعایت کردیم. بنابراین تا همین عصر امروز شرکت صنایع به هلدینگ مادیران بدل خواهیم شد. ما به تازگی یک واحد سرمایه‌گذاری در مجموعه ایجاد کردیم. این واحد موظف است که بهره وری و سوددهی را ارزیابی کند و به هیئت مدیره ارائه کند. علاوه بر آن با پژوهشکده دانشگاه شریف قرارداد همکاری بستیم تا بتوانیم روی پروژه های دانش بنیان سرمایه‌گذاری کنیم.

کرمی درباره تامین مالی شرکت از بورس گفت: بهمن ماه 1401 مدارک شرکت را تکمیل کردیم که از بورس تامین مالی کنیم. 900 میلیارد تومان مجوز انتشار اوراق مرابحه اخذ شد که 600 میلیارد تومان آن را منتشر کردیم. میتوانیم از 300 میلیارد دیگر استفاده کنیم.  قصد داشتیم در ماه‌های اخیر یکی از شرکت‌های زیر مجموعه را عرضه اولیه کنیم اما شرایط بازار سرمایه مناسب نبود به طوری که از بهمن ماه سال گذشته تا امروز دو یا سه شرکت عرضه اولیه شده است. امیدواریم بورس رونق بگیرد که در اسرع وقت شرکت‌های زیر مجموعه را عرضه اولیه کنیم.

وی افزود: سال گذشته قول دادیم که سه پلتفرم یخچال، اضافه کنیم. سبد محصولات خانگی ما تکمیل شده است. ما با کمک شرکت تی سی ال، خط تولید کولرگازی را راه اندازی کردیم. اگر محدودیت واردات کولر گازی صورت بگیرد، محدودیتی نخواهیم داشت. شرکت پلاستیک مادیران جزو شرکت‌های قدیمی مجموعه است. این شرکت به شرکت‌های الکترونیک و یک شرکت زیر مجموعه دیگر خدمات می‌دهد. علاوه بر آن به شرکت‌های الکترونیک دیگر هم خدمات می‌دهد. قطعات خودرو هم تولید می‌کند. دانش خوب این شرکت، باعث شد سال گذشته به سمت محصولات خانگی کوچک مقیاس برویم که در نهایت منجر به تولید جاروبرقی شد. سایر تولید کوچک مقیاس‌ها هم در دست تولید است.

علی کرمی خطاب به سهامداران تاکید کرد که همه انبارهای شرکت‌ها را در یک مرکز تجمیع کردیم و این اتفاق خوب هزینه‌های خدمات پس از فروش را از یک تا دو درصد کاهش داد و باعث بهره وری بیشتر شد.

مدیرعامل مادیران درباره شرکت انرژی‌های سبز گفت: شارژرهای الکتریکی خودرو سه سطح دارد. یک، فست شارژ که بین نیم تا یک ساعت شارژ می‌کند. البته دیروز یک شرکت انگلیسی اعلام کرد که شارژری تولید کرده است که 5 دقیقه‌ای شارژ می‌کند. یعنی تکنولوژی در حال پیشرفت است. اما تحقیقات بازار ما می‌گوید که 70 درصد شارژرها پراستفاده از نوع دوم است. شارژرهایی بین 2 تا 3 ساعت شارژ می‌کند و بیشتر در رستوران‌ها و سینماها و فروشگاه‌ها استفاده می‌شود. مدل سوم هم شارژ خانگی است که شارژ کردن باتری خودرو را بین 8 تا 12 ساعت طول می‌دهد. ما روی نوع دوم سرمایه‌گذاری کردیم.

کرمی افزود: واحد سرمایه گذاری ما بررسی کرده است که مصرف انرژی الکتریکی در دنیا در حال افزایش است. گوگل و مایکروسافت مصرف انرژی‌شان 30 درصد اضافه شده است. ترند جهانی مصرف انرژی بالا خواهد رفت. اتفاق خوبی که در دولت‌ گذشته رخ داد تصویب آیین‌نامه اجرایی ماده 16 قانون جهش تولید دانش بنیان بود. که تاکید دارد صنایع با قدرت مصرف بیشتر از یک مگاوات موظفند معادل یک درصد از برق مورد نیاز سالانه خود را از طریق احداث نیروگاه تجدیدپذیر تامین کنند و در غیر این صورت از تابلوی برق سبز بورس انرژی با قیمت کشف شده خریداری نمایند. ما میخواهیم وارد این کسب و کار شویم. کارخانه پیام مادیران شنبه‌ها به خاطر قطعی برق، تعطیل است. اگر بتوانیم وارد این بخش شویم، می‌توانیم شنبه‌ها کارخانه را فعال کنیم.

مدیرعامل مادیران با بیان اینکه در سال 1402 سال سختی بود، گفت: ما توانستیم با همه چالش‌هایی که داشتیم فروشمان را 51 درصد رشد دهیم. حاشیه سود ما 37 درصد شد. سود ما 701 میلیارد تومان شد. بزرگترین هزینه‌ای که در سال 1402 داشتیم، هزینه مالی بود. هزینه های مالی از 200 میلیارد تومان به 638 میلیارد تومان افزایش یافته چیزی حدود 218 درصد افزایش. ما 280 هزار تلویزیون در سال گذشته فروختیم که بالاترین فروش ما در سه سال گذشته بوده است. سه ماهه اول امسال هم توانستیم با بودجه پیش رویم. امیدوارم تلاش کنیم مثل پارسال که 50 درصد رشد داشتیم، رشد بالای 50 درصد را محقق کنیم.  بودجه سال آینده 10 هزار میلیارد تومان است.


دیدگاه کاربران

captchatoken