× جستجو در مادیران ...

بستن پنجره

مدیریت مدرن با مانیتورهای شبكه‌ای LG

استفاده از سیستم‌های مانیتور شبكه‌ای ال‌جی علاوه بر مصرف برق بسیار كم كه حدود90درصد كمتر از مصرف برق دیگر كامپیوترهای مجزاست، اشغال فضای كمتری را برای كاربر فراهم می‌كند.

استفاده از مانیتور شبكه‌ای به عنوان استفاده ابزاری از تكنیك‌ها و سیستم‌های نوین یكی از پیشنهادهای شركت كره‌ای ال‌جی در زمینه مدیریت شبكه است كه توانست با كاهش عمده هزینه‌ها، چرخه استفاده از یك PC را توسعه دهد تا بتواند كاهش 60 درصد از كل هزینه‌های سالانه سخت افزاری و همچنین،كاهش 70درصد از هزینه‌های نگهداری و تعمیرات را در پی داشته باشد.

مانیتورهای شبكه‌ای LG با مفهومی جدید از مدیریت شبكه‌ و سیستم‌ كامپیوتری و با كاهش هزینه‌های سخت افزاری،مصرف برق،خدمات و همچنین مدیریت آسان وارد بازار ایران شده‌اند. مجموعه مانیتورهای شبكه‌ای ال‌جی از یك PC مركزی و چند مانیتور مجزا تشكیل شده اند كه به طور همزمان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

راز كلیدی مانیتور شبكه‌ای ال‌جی در نرم‌افزار و كارت شبكه آن است كه پس از نصب روی PC مركزی دیگر كاربران نیز قادر خواهند بود از طریق مانیتور، كیبورد و ماوس خود به شبكه متصل شده و عملیات كامپیوتری خود را انجام دهند. حداقل مشخصات مورد نیاز برای راه‌اندازی مانیتورهای شبكه‌ای ال‌جی 6 تایی،پردازنده دو هسته‌ای 2 گیگاهرتزی و رم بالای یك گیگابایت است كه روی PC مركزی نصب می‌شوند.همچنین برای راه‌اندازی مانیتورهای شبكه‌ای ال‌جی 11 تایی، پردازنده 4 هسته‌ای و 4 گیگابایت رم مورد نیاز خواهد بود.
به طور معمول مانیتورهای فرعی برای مصارف اداری و آموزشی یا اینترنت و وب‌گردی و ارسال و دریافت ایمیل مورد مصرف قرار می‌گیرند.كاربری كه پشت سیستم مركزی نشسته می‌تواند متوجه چند نكته شود به طور مثال این كه كدام سرویس موجود در شبكه بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، هر كاربر در حال استفاده از چه نرم افزارهایی است،در چه اوقاتی از روز میزان فعالیت در شبكه بیشتر است و یا كدام سایت‌ها بیشتر مورد علاقه كاربران شبكه هستند و همچنین می‌توان به چند مسئله دیگر مثل شناسایی كاربران مشكل‌ساز، نفوذ‌گران و فیلتر كردن آنها، شناسایی و حذف ویروس‌های شبكه، مشكل‌یابی و رفع پی برد و آنها را كنترل كرد.

به طور كلی،مجموعه مانیتور شبكه‌ای ال‌جی ساده‌تر و كم هزینه‌تر است و در بهینه سازی كارایی شبكه یا تنظیمات اصولی شبكه به كمك مانیتورینگ،نقش مهمی ایفا می‌كند. PC اصلی این سیستم مدیریت، كنترل، نصب و كارایی دیگر مانیتورها را به عهده دارد.كاربر مانیتور اصلی طوری قادر به كنترل نحوه عملكرد دیگر مانیتورهاست كه امكال قطع و وصل مجدد عملیات دیگر مانیتورها را در اختیار دارد، همچنین كاربر مركزی امكان كنترل اطلاعات جاری روی صفحه نمایش هر كدام از مانیتورها را دارد.

این در حالیست كه تمام اطلاعات مانیتورهای فرعی داخل كامپیوتر مركزی ذخیره می‌شود.
طبق آمار موسسه SOPHOS،چهل و چهار درصد افزایش ریسك امنیت داده‌ها از طریق كار با PC ها صورت می‌گیرد. اكثر شركت‌های معتبر دنیا داده‌های اطلاعاتی خود را در محل امنی نگهداری می‌كنند اما شركت‌های كوچكتری هم هستند كه این امكان را ندارند و كامپیوترهایشان به سرور متصل نیست. اینجاست كه مانیتورهای شبكه‌ای ال‌جی مورد نیاز این شركت‌ها می‌شود.

به طور معمول یك PC در یك اتاق نویز چندانی ایجاد نمی‌كند ولی چند PC در یك اتاق كار یا كافه‌های اینترنتی،آزمایشگاه‌ها و اتاق‌های آموزشی مدارس و موسسات غوغا می‌كنند كه در بیشتر این مكان‌ها مانیتورهای شبكه‌ای ال‌جی می‌تواند به عنوان یك تنظیم‌كننده یا پردازنده ارزشمند مورد استفاده قرار گیرد.
راهكاری كه مانیتورهای شبكه‌ای ال‌جی در خصوص مصرف برق كمتر ارایه داده‌اند مبتنی است بر سیستمی كه با یك كارت شبكه‌ نصب شده در مانیتورهای شبكه‌ای ال‌جی6 تایی از 5 برابر مصرف برق 110 واتی می‌كاهد و حدود 5-1 وات برق مصرف می‌كند، همچنین دو كارت شبكه‌ای كه در مانیتورهای شبكه‌ای ال‌جی( 11 تایی ) نصب شده‌اند نیز از 10 برابر مصرف برق 110 واتی می‌كاهند و با مصرف برق 10 وات كه شاهكاریست در شرایط اقتصاد فعلی، هیچ حرفی برای گفتن باقی نمی‌گذارد. كاهش 99درصد هزینه برق و رفع یكی از معضلات اقتصادی در جامعه فعلی باورنكردنی است كه فناوری مانیتورهای شبكه‌ای ال‌جی در این زمینه به خوبی در بازار عرض اندام كرده است. مصرف برق كمتر باعث ایجاد مصرف كمتر گرما نیز می‌شود بنابراین هر چه تعداد PCها كمتر باشد حرارت اتاق متعادل‌تر می‌شود و هوای طبیعی راحت‌تر در اتاق به جریان می‌افتد.

عمر مفید PCهای معمولی 5-3 سال است در حالی كه طول عمر مانیتورهای شبكه‌ای ال‌جی به 10 سال می‌رسد.

مانیتور مركزی از طریق اتصال به شبكه و چند مانیتور دیگر قادر خواهد بود با مدیریت متمركز،افزایش امنیت داده‌ها، افزایش قدرت حفاظت سیستم در مقابل ویروس‌ها، افزایش امنیت و كنترل كاربران، كاهش تولید حرارت، كاهش اشغال فضای مورد نیاز جهت تجهیزات سخت افزاری، كاهش نویز، عدم نیاز به سیستم عامل و عدم نیاز به سرور را در اختیار كاربران قرار می‌دهد.
در حال حاضر مجموعه مانیتورهای شبكه‌ای ال‌جی به دو صورت از سوی مادیران قابل اجرا هستند.مجموعه اول شامل یك PC مركزی با یك كارت شبكه و پنج مانیتور كه در مجموع 6 دستگاه است و دیگری به صورت یك PC مركزی با دو كارت شبكه و 10 مانیتور،در مجموع یازده دستگاه است و برای تست وارد بازار شده‌اند،كه مادیران امكان اجرای 2 مدرسه به صورت آزمایشیPILOT را در اختیار كاربران قرار داده است.

مادیران خدمات 2ساله تمام مانیتورهای شبكه‌ای ال‌جی را در كمتر از 2 ساعت در سراسر كشور به عهده دارد.

 

اخبار مرتبط

نمایش تصاویر تنها با کمک یک USB
AOC از همکاری‌ خود با DisplayLink جهت تولید مانیتوری خبر داد که تامین انرژی و دریافت اطلاعات تصویری مورد نیازش تنها به کمک یک کابل USB 3.0 صورت می‌گیرد و نیازی به ورودی VGA ندارد.
یک چندلمسی ِهوشمندِ باریک در دستان شماست
شارپ به‌تازگی نمایشگر 32 اینچی لمسی و فوق HD‌را با رزولوشن dpi 2160 × 3840 تولید کرده است که دارای تکنولوژی اختصاصی IGZO بوده و با ضخامت 36 میلی‌متر در بین سری‌های مشابه باریک‌ترین نمایشگر موجود قلمداد می‌شود.
عرضه جدیدترین سری مانیتور AOC به بازار
جدیدترین سری مانیتور AOC با نام مینیاتور و معروف به دوست دار محیط زیست،از سوی مادیران تولید و روانه بازار شد.
عرضه كالاهای مادیران در فروشگاه های زنجیره‌ای
شركت مادیران به منظور رفاه حال مشتریان و قابل دسترس بودن كالا،در طرحی نوآور محصولات خود را با گارانتی و خدمات پس از فروش،در فروشگاه های زنجیره ای ارایه می كند.
ال جی الكترونیكس در جمع برترین های بیزینس ویك
طبق آخرین گزارش تحقیقاتی سال 2010 پایگاه اطلاع رسانی و نشریه بیزینس ویك، شركت ال جی الكترونیكس با 20 رتبه ترقی در ارایه نوآوری و محصولات جدید، بالاتر از شركت های سامسونگ اكترونیكس، سونی و جنرال الكتریك قرار گرفت.
مادیران درخشان ترین ستاره فناوری اطلاعات ایران
مادیران با كسب 3 تندیس زرین و 4 تندیس كالای برتر در حوزه فناوری اطلاعات و ماشین های اداری ایران بیشترین جوایز نخستین جشنواره ستاره‌های فناوری ایران را به خود اختصاص داد.