بستن پنجره

اقتصاد سبز، دوران پسا تحریم

بر کسی پوشیده نیست که محیط‌زیست و حیات‌وحش کشورمان در معرض نابودی قرار دارد. آلودگی هوا، خشک‌سالی، قطع بی‌رویه درختان، شکار گونه‌های نادر، تخریب زیستگاه‌ها و... سبب از بین رفتن منابع طبیعی کشور شده‌اند. در این راستا، نهادهای حفاظتی متعهدی شکل‌گرفته‌اند که رسالتشان پاسداری از این سرمایه‌های ملی است. موسسه حیات‌وحش میراث پارسیان یکی از این نهادها است.
موسسه حیات‌وحش میراث پارسیان، مجموعه‌ای غیرانتفاعی و عام‌المنفعه است که می‌کوشد با حفاظت از گونه‌های جانوری ارزشمند و در معرض نابودی، مرهمی باشد بر طبیعت رنجور این سرزمین. تمامی هزینه‌های این موسسه نیز همچون باقی نهادهای نیکوکاری، از منابع مردمی تأمین می‌شود. با حمایت دوستداران و دلسوزان طبیعت است که این سازمان می‌تواند به فعالیت‌های خود ادامه داده و این میراث کهن را حفظ کند.
چندی قبل پانزدهمین نمایشگاه سالانه محیط‌زیست با شعار "اقتصاد سبز، دوران پسا تحریم" در آستانه نوروز برگزار شد. این گردهمایی بین‌المللی، دهم اسفندماه با حضور 271 شرکت داخلی و 33 شرکت خارجی از 20 کشور جهان (اسپانیا، آلمان، آمریکا، انگلیس، ایتالیا، ایرلند، برزیل، بلژیک، تایوان، ترکیه، چک، دانمارک،سوئد، سوئیس، فرانسه، فنلاند، کانادا، نیوزلند و هلند) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد. موسسه حیات‌وحش پارسیان، ازجمله نهادهای شرکت‌کننده در این رخداد بود.
مادیران به‌عنوان مجموعه‌ای دارای مسئولیت‌های اجتماعی، همواره در امر حمایت از جریان‌های سازنده مردمی پیشگام بوده است. این بار نیز به‌رسم سابق، پشتیبانی خود از موسسه حیات‌وحش پارسیان را با یاری‌رساندن در امر برپایی و تجهیز غرفه‌های نمایشگاهی به اثبات رساند. پیام قدردانی هیئت‌مدیره و اعضای موسسه، این شرکت را دلگرم می‌سازد که سهمی هرچند کوچک در حفاظت از سرمایه‌های ملی خود داشته‌است.