بستن پنجره

  • سریع ترین مرد دونده ایران سفیر برند ایکس ویژن

سریع ترین دونده ایران سفیر برند ایکس ویژن

تفتیان سریع ترین مرد ایران، سفیر ایکس ویژن شد!
ایکس ویژن یکی از برندهای محبوب شرکت مادیران که تولید کننده تلویزیون و لوازم خانگی در ایران می باشد، حسن تفیتیان دونده تاریخ ساز دو و میدانی ایران و دارنده نام "سریع ترین مرد ایران" را بعنوان سفیر خود معرفی کرد.
همکاری منحصر به فرد با تفتیان در راستای برنامه حمایت از ورزشکاران ایرانی و نام آور است. هدف از این حمایت، پشتیبانی هرچه بیشتر ورزشکاران و نام آورانی است که در عرصه ورزشی نام پرغرور ایران عزیزمان را در سطح جهان پر اقتدار تر از همیشه مطرح می کنند.
طی این همکاری، تفتیان در کمپین های تبلیغاتی شرکت مادیران در لباس ایکس ویژن حضور خواهد داشت. این همکاری باعث جلب توجه مخاطبان ورزشی جوان به کالای ایرانی و حمایت از نام آوران ورزشکار ایران در عرصه های جهانی است .
حسن تفتیان سریع ترین مرد ایران، دونده تاریخ ساز دو و میدانی ایران متولد ۱۴ اردیبهشت ۱۳۷۲ در تربت حیدریه است.
او رکورددار دو ۱۰۰ متر ایران با زمان ۱۰٫۰۴ ثانیه در ۲۴ ژوئیه سال ۲۰۱۶ (۴ تیر ۱۳۹۵) در سی‌وچهارمین دوره رقابت‌های دوومیدانی World Challenge اسپانیا در شهر مادرید است. پیشتر نیز رکورد ملی این ماده با زمان ۱۰٫۱۰ ثانیه در اختیار خود او بود. رکورد تفتیان در دو ۲۰۰ متر ۲۰٫۷۲ ثانیه (سال ۲۰۱۵، تهران) است. او همچنین در مسابقات دو ۱۰۰ متر، پانزدهمین دوره مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان، توانست برای اولین بار در تاریخ ایران، به مرحله نیمه‌نهایی این رشته راه پیدا کند.
اونتانون گای مربی فرانسوی دوومیدانی است که حسن تفتیان زیر نظر او تمرین می‌کند و قرار است همکاری با این مربی به منظور آماده‌سازی برای رویدادهای آتی پیگیری شود.
تفتیان اذعان داشت: «می‌توانم بگویم مربی‌ام در حد کی‌روش فوتبال است، چون خیلی از کشورهای دنیا او را دعوت می‌کنند و مدرسی شناخته‌شده‌ است. عملکردش نیز فوق‌العاده بوده و در این مدت که با او کار کرده‌ام سه طلا در سطح آسیا گرفته و من هم توانسته‌ام رکوردهای شخصی‌ام را بشکنم.»
وی چند ماهی می شود خود را برای حضور در بازی های آسیایی آماده می کندو در فرانسه زیر نظر اونتانون گای به تمرین می پردازد.
دیگر افتخارات
دو و میدانی جایزه بزرگ آسیا در تایلند، سه مدال طلای دوی 100 متر (تیر ماه سال 1394)
مسابقات ورد چلنج استراوا، مدال برنز دوی 100 متر (خرداد ماه سال 1395)
مسابقات دو و میدانی بیلبائو در اسپانیا، مدال برنز دوی 200 متر (تیر ماه سال 1395)
تورنمنت دو و میدانی فرانسه، مدال طلای دوی 100 متر (خرداد ماه سال 1396)
تورنمنت دو و میدانی لیلبون فرانسه، مدال نقره دوی 100 متر (خرداد ماه سال 1396)
مسابقات دوی بین‌المللی فرانسه،‌ مدال طلای دوی 100 متر (اردیبهشت ماه سال 1397)
مسابقات دوی بین‌المللی فرانسه، مدال طلای دوی 100 متر (خرداد ماه سال 1397)
مسابقات جایزه بزرگ انگلستان با ثبت رکورد ۲۰.۷۴ در ماده ۲۰۰ متر مدال برنز(مرداد ماه 1397)